Долазак нових аутобуса означава почетак новог поглавља у функционисању јавног превозаа у Инђији, а надлежни очекују да ће грађани већ у наредним данима осетити конкретна побољшања.
Председник општине Инђија Марко Гашић поручио је да је доласком нових аутобуса коначно направљен велики корак ка решавању дугогодишњег проблема јавног превоза.
Он је истакао да је у протеклих неколико година управо јавни превоз био највећи проблем на који су се грађани жалили, те да је локална самоуправа пажљиво слушала све примедбе и радила на трајном решењу.
Све оно о чему смо причали и на чему смо радили, данас можемо да видимо. Нови аутобуси су стигли и од сутра ће бити на располагању грађанима, поручио је Гашић.
Председник општине се уједно извинио свим грађанима, ђацима, пензионерима и радницима који су годинама трпели последице неадекватног превоза, истичући да је циљ да се обезбеди поуздан, тачан и квалитетан систем.


Посебно је нагласио да ће грађанима бити омогућен бесплатан јавни превоз, што представља значајну олакшицу за свакодневно функционисање.
Буџет општине је стабилан и омогућава да грађанима обезбедимо бесплатан превоз. Убеђен сам да од сутра више нећемо имати проблеме које смо имали годинама, додао је он.
Томислав Кнежевић, извршни директор саобраћаја „Стреле“ из Обреновац, изјавио је да предстоји период у ком ће нови систем јавног превоза показати свој квалитет и поузданост.
Желео бих да вам се представим у најбољем светлу. У наредном периоду очекује нас велики изазов где желимо да покажемо и докажемо да можемо да обављамо превоз на изузетно квалитетном нивоу. Иза нас се налазе најсавременији аутобуси европске производње, који су једни од најпродаванијих модела у Европи и као такви од сутра ће бити на располагању грађанима Инђије.
Позивам све грађане Инђије да од сутра користе јавни превоз што је више могуће. Посебан захтев председника општине био је да се уведе и безбедносни систем за праћење рада возача, тако да ћемо се потрудити да од сутра применимо најсавременији систем који ће значајно подићи безбедност свих учесника у саобраћају.

Сва возила су прилагођена особама са инвалидитетом. Поседују рампе за лакши улазак и излазак, а наши возачи ће бити на располагању како би се тим лицима додатно олакшало коришћење јавног превоза, поручио је Кнежевић.
